Szydełkowy jednorożec

Szydełkowy jednorożec z kolorową grzywą

To już ostatni zwierz z mojego ulubionego wzoru. Jeśli pamiętacie zebrę oraz konia, to może się domyślacie co to za wzór 😁 Jeśli nie, to szczegółowe informacje znajdziecie w dzisiejszym wpisie. Muszę przyznać, że szydełkowy jednorożec jest najbardziej efektowny 🦄. Ma piękną, tęczową grzywę, która robi (szczególnie na dzieciach) bardzo duże wrażenie. Jednorożec doczekał się też sesji w górach. Zapraszam Was więc do obejrzenia jego pięknych zdjęć! I oczywiście zachęcam do wypróbowania wzoru 😍

Wzór na jednorożca jest płatny, choć naprawdę wart swojej ceny. Jest opisany w bardzo przystępny sposób i raczej ciężko o pomyłkę. Autorka wzoru – Kristel Droog (Mykrissiedolls) – ma w swojej ofercie całe mnóstwo przepięknych projektów amigurumi.

Co będzie potrzebne do wykonania jednorożca?

  • Wzór szydełkowy od Kristel Droog (Mykrissiedolls), który można kupić na jej stronie. Tam też znajduje się instrukcja, jak przerobić konika na zebrę lub jednorożca. Wzór dostępny jest również na etsy.
  • U mnie: biała, beżowa, czerwona, pomarańczowa, żółta, zielona, niebieska, fioletowa, lila włóczka Yarnart Jeans
  • Szydełko – u mnie 2,5 mm
  • Bezpieczne oczy
  • Nożyczki

Efekt końcowy – szydełkowy jednorożec

Z racji tego, że wzór jest płatny, nie mogę w tym miejscu opublikować dokładnej instrukcji wykonania jednorożca. Jestem jednak przekonana, że nawet początkujące osoby są w stanie sobie z nią świetnie poradzić 🙂

Największym wyzwaniem będzie pewnie zmiana koloru włóczki w taki sposób, aby łączenia były praktycznie niewidoczne. Bardzo pomocny okazał się ten filmik.

Jednorożec towarzyszył nam ostatnio na wycieczce w góry, gdzie załapał się na sesję zdjęciową.

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji dotyczących amigurumi (szydełkowych zabawek) zajrzyj w sekcję Szydełko.

Co więcej, dużo pomysłów na prezent dla dziecka znajdziesz w naszej sekcji Pomysł na prezent dla dziecka.

Koniecznie odwiedź wpisy z siostrą zebrą 🦓 i bratem koniem 🐴

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply