Biżuteria z koralików Hama

Bransoletka, klipsy i kolczyki z koralików Hama

Dziś podrzucam pomysł na własnoręcznie zrobioną biżuterię idealnie dopasowana kolorystycznie do sukienki. Jest to łatwe i tanie, gdy użyje się koralików Hama. W tym wpisie pokażę Wam jak zrobić bransoletkę i kolczyki z koralików Hama. Dodatkowo dla dziewczynek zrobiłam klipsy, właściwie to one same zrobiły, a ja tylko zamontowałam 😁

🇬🇧 English version: How to make Hama bead earrings, bracelet and clips

Potrzebne materiały

  • Koraliki Hama
  • Bigle do kolczyków – ja kupiłam zestaw 10 srebrnych bigli 19x19mm z kuleczką za niecałe 2zł – dostępne są na Allegro (wyszukiwanie po „bigle srebrne”, ja kupiłam konkretnie takie)
  • Srebrne kółeczka/ogniwka do łączenia elementów – ja kupiłam trochę za małe, bo 5mm, sugeruję trochę większe. Na pewno będą dostępne w tym samym sklepie co bigle.
  • Mulina – do chwostów
  • Drut pamięciowy – do wykonania bransoletki. Powinien być dostępny w tym samym sklepie co pozostałe półprodukty do biżuterii (wyszukiwanie na Allegro po „drut pamięciowy”, ja kupiłam taki)
  • Baza do klipsa – będą potrzebne jeśli planujesz zrobić klipsy (wyszukiwanie na Allegro po „baza klipsa”, ja kupiłam takie)
  • Szczypce do wyginania drucików – ja pożyczyłam od męża z samochodowego zestawu narzędzi precyzyjnych 😉

Jak zrobić kolczyki z koralików Hama

Pierwszy etap to wybór kolorów i zaprojektowanie kolczyków. Moja sukienka jest w paski w kolorach czarny, granatowy, różowy, musztardowy i biały, więc w takich kolorach się poruszałam. Początkowo myślałam o półokrągłych kolczykach i kilkoma chwostami. Ale ostatecznie zdecydowałam się na kwadratowe z pojedynczym frędzelkiem.

Kolejnym krokiem jest ułożenie i uprasowanie koralików.

Aby zrobić chwost z muliny, należy nakręcić mulinę na palce, zawiązać na jednym końcu, rozciąć pętle na drugim końcu i wyczesać szczotką.

Ostatnim krokiem jest połączenie wszystkich elementów za pomocą metalowych oczek.

Jak zrobić bransoletkę z koralików Hama

Wykonanie bransoletki na drucie pamięciowym to super prosta sprawa. Wystarczy zagiąć koniec druta, aby nie spadały koraliki, następnie nawlekać koraliki i ponownie zagiąć drucianą pętelkę.

Jak zrobić klipsy z koralików Hama

Klipsy robi się podobnie do kolczyków. Ja robiłam klipsy dla dzieci, więc były to malutkie kwiatki. Dziewczynki same wybrały kolory i ułożyły koraliki. Starsza zdecydowała się na złote z czarnym środkiem, a młodsza na kolorowe 🤩

Tak prezentuje się nasza biżu z koralików Hama

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej pomysłów na wzory i inspiracje z koralików Hama to znajdziesz je w sekcji Koraliki Hama.

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Leave a Reply