Coded images of birds

Zakodowane ptaki przylatujące wiosną do Polski

Mówi się, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, zatem jakie jeszcze ptaki przylatują do Polski wiosną? Zapraszam na kolejną odsłonę wiosennych zakodowanych obrazków. Były już wiosenne kwiaty, a kolejnym zwiastunem wiosny są ptaki wracające do Polski. Zakodowane ptaki są idealną okazją, aby opowiedzieć dzieciom o migracji ptaków i pokazać, które z nich przylatują wiosną do Polski.

Przygotowałam obrazki bociana białego, żurawia i jaskółki w 2 wersjach trudności. Łatwiejsza to kolorowanie po numerach, natomiast trudniejsza wersja to rysowanie po współrzędnych.

Ptaki wracające wiosną do Polski

Na stronie Lasów Państwowych można znaleźć garść informacji o wiosennych ptakach. Jednym z pierwszych ptaków przylatujących do Polski jest żuraw, który pojawia się u nas na przełomie lutego i marca. Wcześniej pojawią się tylko skowronki i czajki, natomiast po żurawiach meldują się bociany białe. Następnie w połowie kwietnia przylatują jaskółki. Jednym z ostatnich ptaków jest jerzyk, który pojawia się na przełomie kwietnia i maja.

Z kolei na stronie printoteka.pl jest do pobrania bardzo fajny plakat przedstawiający ptaki przy

1. Zakodowane ptaki – kolorowanie po numerach

Zasady wykonania obrazka są proste, a każdy numerek na obrazku ma przypisany w legendzie kolor. Należy wypełnić kwadraty kolorem odpowiadającemu danemu numerowi.

Zakodowany żuraw

2. Zakodowane ptaki – rysowanie po współrzędnych

Zasady wykonania obrazka są proste, natomiast wykonanie całego obrazka wymaga uwagi i skupienia. Każdym kolorem opisanym w legendzie na dole strony należy pokolorować kwadraty, których współrzędne są podane po prawej stronie koloru. W tej wersji nie ma tła, więc jak dziecko odkoduje ptaka to tło może dorysować według własnego pomysłu.

Zakodowana jaskółka

Sprawdź inne nasze sekcje

Gdy dzieci uporają się z zakodowanymi ptakami to kolejne materiały pomagające w nauce kodowania dla najmłodszych znajdziesz tutaj.

Natomiast jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply