Kartki walentynkowe

3 pomysły na kartki walentynkowe

Prace nad girlandą wprowadziły mnie w walentynkowy nastrój na tyle mocno, że od razu rzuciłam się w prace nad kartkami walentynkowymi. Dodatkowym bodźcem były kolorowe pozostałości po wycinaniu serduszek, więc za punkt honoru postawiłam sobie, że je wykorzystam. W ten sposób powstał pomysł na kartki walentynkowe w 3 wersjach: serduszka ze sznurkowym napisem Love, z pozostałości po wycinaniu serduszek oraz różowe moro.

Materiały na kartki walentynkowe

  • Blok techniczny biały i czerwony
  • Brokat
  • Kolorowa taśma
  • Brokatowa folia samoprzylepna
  • Sznurek
  • Dziurkacz ozdobny w kształcie serca
  • Nożyczki
  • Klej do papieru
  • Klej Magic
  • Stempelki z literkami
Materiały na kartki walentynkowe

Jak zrobić kartki walentynkowe?

Baza kartek

We wszystkich kartkach jako bazy użyłam ostatniej strony bloku rysunkowego, to ta gruba kartka w szarobrązowym odcieniu. Bardzo lubię ten materiał, ponieważ jest minimalistyczny i rustykalny zarazem. Do każdej kartki dodałam również biały środek, ponieważ czerwone serca lepiej prezentowały się na białym tle.

Przygotowanie serduszek na kartki walentynkowe

Przy wykonaniu kartek walentynkowych bazowałam na serduszkach zrobionych podczas wykonania girlandy walentynkowej, dlatego po szczegóły zachęcam do odwiedzenia strony Girlanda z serduszek. Są tam wskazówki jak zrobić serduszka brokatowe, z kolorowej taśmy oraz z folii samoprzylepnej.

Pomysł 1 – kartka walentynkowa z serduszkami i sznurkowym napisem Love

Do wykonania tej wersji kartki wykorzystałam 4 różne serduszka oraz sznurek piekarski. Aby kartka nie była monotonna, każde serduszko jest inne: brokatowe, z kolorowej taśmy, z folii samoprzylepnej oraz z czerwonego kartonu. Serca przykleiłam czubkami do siebie tworząc jakby czterolistną koniczynę.

Napis Love stworzyłam ze sznurka piekarskiego w biało-czerwonym kolorze, w newralgicznych punktach przykleiłam go klejem Magic.

Wykonanie kartki z serduszkami
Napis LOVE ze sznurka piekarskiego
Kartka walentynkowa ze sznurkowym napisem Love

Pomysł 2 – kartka walentynkowa z odpadów po wycinaniu serduszek

Ta wersja to prawdziwy recycling, z którego jestem szczególnie dumna. Po wycinaniu serduszek powstały kolorowe paski z równomiernie wyciętymi kształtami serc (mimo, że wcześniej tego nie planowałam, słowo).

Użyłam 3 takich pasków i przykleiłam na bazie w kształcie kwadratu. Stempelkami z literkami zrobiłam napis Love, aby nie było zbyt jednostajnie.

Kartka walentynkowa z odpadów po wycinaniu serduszek
Kartka walentynkowa z odpadów po wycinaniu serduszek
Kartka walentynkowa z odpadów po wycinaniu serduszek

Jak się prezentuje taka kartka z pozostałości?

Kartka walentynkowa z odpadów po wycinaniu serduszek

Pomysł 3 – kartka w różowe moro

Do wykonania ostatniej kartki wykorzystałam 3 serduszka wycięte z kolorowej taśmy, ale tym razem ułożyłam je w pionie. Dodatkowo brzegi kartki obkliełam taśmą w różowe moro, dzięki czemu kartka nabrała bardziej drapieżnego charakteru.

Kartka walentynkowa z różowego moro
Kartka walentynkowa z różowego moro

Sprawdź inne nasze sekcje

Więcej pomysłów na walentynkowe DIY znajdziesz w sekcji Walentynki.

Jeżeli szukasz więcej pomysłów na kartki na różne okazje, to znajdziesz w sekcji Kartki.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply