Girlanda z serduszek na Walentynki

Girlanda z serduszek na Walentynki

Girlanda z serduszek to prosta i efektowna dekoracja na Walentynki. Może być ozdobą domu, tłem do zdjęć lub dodatkiem do romantycznej kolacji. Jest łatwa w wykonaniu i daje duże możliwości wyboru materiałów. Bardzo pomocny jest dziurkacz ozdobny w kształcie serca, ale można sobie również poradzić z ołówkiem i nożyczkami.

Girlanda z serduszek – materiały

  • Sznurek
  • Blok techniczny biały i czerwony
  • Dziurkacz ozdobny w kształcie serca
  • Brokat
  • Kolorowa taśma
  • Brokatowa folia samoprzylepna
  • Klej do papieru
  • Nożyczki
  • Taśma klejąca
Materiały do przygotowania girlandy z serduszek na Walentynki

Przygotowanie serduszek

Pierwszym krokiem jest przygotowanie dużej ilości serduszek. Trochę sztampowo powiem, że ogranicza Cię tylko wyobraźnia i materiały, którymi dysponujesz. Ja zdecydowałam się na 3 wzory serduszek: brokatowe, z kolorowej taśmy oraz z folii samoprzylepnej.

Wszystkie serduszka wycinałam ozdobnym dziurkaczem, ale możesz również stworzyć szablon z kartonu, odrysowywać go na różnych materiałach i wycinać nożyczkami.

Kolorowe serduszka

Serduszka brokatowe

Brokat, którym dysponowałam był bardziej pomarańczowy niż czerwony. Dlatego po wstępnych próbach przyklejania go na białej kartce przerzuciłam się na czerwony arkusz bloku technicznego. Najpierw wycinałam dziurkaczem serca, następnie smarowałam klejem do papieru, a na koniec sypałam brokatem.

Brokatowe serduszka

Serduszka z kolorowej taśmy i folii samoprzylepnej

Mam duży zapas kolorowej taśmy typu duck tape, która jest dość niewdzięczna w pracach ręcznych. Natomiast idealnie nadaje się do tworzenia girland. Należy nakleić ją na karton, a następnie wyciąć pożądany kształt. Możesz sobie wyobrazić moją radość, gdy okazało się że mój dziurkacz radzi sobie z taką grubością.

Serduszka z kolorowej taśmy
Serduszka z kolorowej taśmy
Serduszka z folii samoprzylepnej

Jak wykonać girlandę z serduszek?

Gdy już masz przygotowane dużo serduszek to możesz przejść do tworzenia girlandy walentynkowej. Rozłóż serca tyłem w równych odległościach od siebie, delikatnie połóż na nich sznurek i przyklejaj taśmą klejącą lub klejem na gorąco.

Sklejanie girlandy

Moja girlanda składa się z trzech części, a na każdej są serduszka w innych odcieniach. Możesz również mieszać kolory i tekstury.

Szczęśliwych Walentynek!

Girlanda z serduszek na Walentynki
Girlanda z serduszek na Walentynki
Girlanda z serduszek na Walentynki

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeżeli szukasz więcej pomysłów na ozdoby różnego gatunku i koloru znajdziesz w sekcji Ozdoby.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply