Wisiorek laleczka

Wisiorek laleczka

Stawiam kolejny krok w mojej przygodzie z malowanymi drewnianymi koralikami. Po breloczkach balerinach przyszła kolej na wisiorki laleczki. Wisiorek laleczka może być ciekawym dodatkiem lub fajnym prezentem DIY. Dodatkowo można laleczkę trochę spersonalizować np. przez kolor włosów lub jakieś charakterystyczne dodatki. Wykonanie jest łatwiejsze niż sądzisz. Zapraszam na instrukcję krok po kroku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebooku.

Materiały

 • Drewniane koraliki w różnych rozmiarach i kształtach. Moje to: kulka 10mm, kulka 20mm, wielościan 14x22mm, wielościan 12x16mm, kupione w Manzuko.com.
 • Farby akrylowe
 • Lakier bezbarwny w sprayu
 • Marker lub cienkopis
 • Sznurek z jersey
 • Pędzelek
 • Nożyczki
 • Patyk do szaszłyków
Wisiorek laleczka - materiały

Wisiorek laleczka – wykonanie

Wisiorek laleczka jest dosyć prosty w wykonaniu. Pierwszy etap jest rozciągnięty w czasie, ponieważ trzeba czekać aż wyschnie farba i lakier. Składanie wisiorka to już sama przyjemność 🙂

Malowanie koralików

Pracę należy rozpocząć od „nadziania” koralików na patyk do szaszłyków. Ważne jest, aby koraliki się nie ruszały, ponieważ to bardzo utrudnia malowanie. Jeśli dziurka jest dużo większa niż patyk to warto uszczelnić np. taśmą malarską.

Przygotowanie do malowania drewnianych koralików

Pomaluj koraliki na wybrane kolory. Jeżeli prześwituje drewno to domaluj kolejną warstwę. Po każdej warstwie pozostaw koraliki do wyschnięcia. Ja zdecydowałam się na 2 laleczki. Jedna złotowłosa z biało-czarnym ciałem. Druga o brązowych włosach i złoto-zielonym dołem. Zdecydowałam się również na dodatkowe małe koraliki wielościenne.

Pomalowane drewniane koraliki

Gdy farba wyschnie spryskaj bezbarwnym lakierem. Po wyschnięciu lakieru narysuj markerem twarz laleczki. Ważne jest, aby oczy i usta rysować na polakierowanej kulce, ponieważ na surowym drewnie marker się rozlewa. U mnie niestety tak się stało, mimo że położyłam jedną warstwę lakieru. Dlatego Tobie doradzam położyć 2 warstwy przed rysowaniem detali.

Ponownie spryskaj lakierem bezbarwnym i pozostaw do wyschnięcia.

Polakierowane drewniane koraliki

Składanie wisiorka

Przygotuj wszystkie pomalowane koraliki oraz sznurek.

Wisiorek laleczka - przygotowanie do składania wisiorka

Zaplanuj swoją kompozycję koralików. Ja dodawałam jeden koralik powyżej laleczki, więc rozpoczęłam od niego, ponieważ jest na pojedynczym sznurku. Zabezpieczyłam go supełkiem, aby nie uciekał do góry.

Teraz czas na gwóźdź programu, czyli laleczkę. Ona jest nawleczona na obie końcówki sznurka, co może sprawiać problemy w przypadku koralików z mniejszym otworem. Po kilku nieudanych próbach znalazłam na to pewien sposób.

 • Najpierw nawlecz koralik na pojedynczy sznurek.
 • Następnie „ukryj” początek drugiego sznurka w pierwszym.
 • Przeciągnij połączenie sznurków przez koralik i gotowe.

Na koniec zawiąż supełek pod laleczką i obetnij końcówki sznurka.

Wisiorek jest gotowy. Teraz możesz go nosić lub kogoś nim obdarować 🙂

Wisiorek laleczka

Inspiracja znaleziona na etsy.com.

Jeśli szukasz więcej pomysłów na ozdoby DIY to znajdziesz je w sekcji Ozdoby.

Breloczek Balerina

Wooden bead ballerina

Posty, które mogą Cię zainteresować

Leave a Reply